לביאות- בית לאמהות וילדיהן

פינת משחקים.jpeg

קהילת הלביאות הוא פרוייקט חדשני המיועד לאפשר תנאים למחייה ולהורות של אימהות בגילאי 18-28, נעדרות תמיכה משפחתית. אנו מבקשים ליצור לאמהות בקהילת הלביאות נמל מבטחים, בו הן תוכלנה להתחזק וכך לספק לילדיהן סביבה בריאה ובטוחה לגדול בה.

לפני כשנתיים, השכרנו דירת מגורים בגבעת שמואל, אליה הגיעו אמהות וילדים, הילדה הקטנה ביותר הגיעה כשהיתה בת שבועיים והילד הגדול ביותר היה בן ארבע וחצי. כל אם וילד קיבלו חדר מרוהט עם מיטה לאם, מיטה לתינוק, ארון בגדים ושידה, ובדירה עצמה מרחב משותף ומזמין. האמהות מלוות על ידי נשות מקצוע כמו גם על מתנדבות שמגיעות לדירה בצורה קבועה, לחונכות אישית לאמהות הצעירות ולעזרה בתפקידי היומיום.

לאחר שלב ההתאקלמות, האם והצוות המלווה בונה תוכנית אישית שמיועדת לבניית עצמאות כלכלית ותפקודית, הכוללת - בהתאם לצורך- מיצוי זכויות, שילוב הילד במסגרת, יציאה לעבודה, טיפול בחובות, טיפול דיאדי ועוד. 

כחלק מתפיסת האחריות האישית, האמהות נדרשות להשתתפות בהוצאות הדיור וכן לדאוג לכלכלתן האישית. עם זאת, אנו ערוכים למתן סיוע בכלכלה במקרים בהם יש בכך צורך. אין אנשי צוות המתגוררים בדירה (אם בית וכו') אך הצוות ערוך- ומגיע לדירת הלביאות גם בסופי השבוע. ליווי האמהות ממשיך בהתאם לרצון גם לאחר סיום שהותן בדירה ומעבר לדיור עצמאי.

במהלך השנתיים עברו בשירה שמונה אמהות ושמונה ילדים, שבע מתוכן עברו כבר לגור בדירות עצמאיות, הן ממשיכות להיפגש אחת לשבועיים ולהגיע לימי כייף משותפים. בימים אלה אנחנו מחפשים את הבית הבא, בו יגורו אמהות לביאות וילדיהן.

לתרומות:
    באשראי וביט   
להפקדה ישירה: עמותת מקום, בנק לאומי, חשבון 35973004, סניף 851

 
חדר משחקים לפני שטיח.jpeg
Untitled-16-03-01.png
Untitled-16-03-03.png
מפתחות.jpeg
LOGOX-01.jpg
Untitled-16-03-02.png
שלט הכניסה לבית.jpeg